Sektörün Tecrübeli İsmi Kenan Özel'in Gözünden İtriyat Kavramı

Sektörün Tecrübeli İsmi Kenan Özel'in Gözünden İtriyat Kavramı

İtriyat sektörünün başarılı isimlerinden Gölge İtriyat Yönetim Kurulu Başkanı Kenan ÖzelSamsunhaber.com'a özel açıklamalarda bulundu. 

Gerçekleştirdiğimiz röportaj şu şekilde: 

Gölge İtriyat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Özel kimdir? 

1980 Havza doğumlu, askerliğe kadar Havza'da yetişmiş biriyiz. 20 yaşından sonra, askerlikten sonra şuanda yaptığımız mevcut işi 2001'den sonra yapmaya başladık. Uzun yıllar Selçuk Ecza da depoculuk eğitimi aldık diyelim, yıllarca orada çalıştık. Daha sonrasında da firmalarda bölge yöneticiliği yaparak bugünlere kadar gelmiş biriyiz. Yıllardır bu sektördeyiz, bildiğimiz işi yapıyoruz. 

İtriyat kavramı nedir? 

Eczanedeki ilaç harici her ürün itriyat ürünleri içerisine giriyor. Nedir bunlar, tansiyon aleti, muayene eldiveni ve benzeri ürünler. Kısacası eczanedeki ilaç harici herşey itriyat içerisine girer. İtriyat denilince çok kişi bilmez ancak içerisindeki ürünleri saydığımız zaman herkesin vakıf olacağı ürünler yer alır, ıslak mendil bile itriyat içerisine girer. 

Genç girişimcilere başarılı olmaları konusunda ne gibi önerilerde bulunursunuz? 

Bence en önemli kriter; düzgün olmak dürüst ticaret yapmaktır. Bunları yaptıkları süreçte hangi sektörde olursa olsunlar başarılı olurlar. Yeterki düzgün, dürüst çalışalım sistemli çalışalım.